Резолюція Першої спільної науково-практичної конференції неврологів та радіологів України з міжнародною участю 26 листопада 2020 р.
07.12.2020 1780

Резолюція Першої спільної науково-практичної конференції неврологів та радіологів України з міжнародною участю 26 листопада 2020 р.

                                                                                                         Резолюція

 

 «Першої спільної науково-практичної конференції неврологів та радіологів України з міжнародною участю» - «Підводні камені в діагностиці багато вогнищевого ураження головного мозку (30.10.2020 року, Київ, Україна), проведеної он-лайн 26 листопада 2020р.

Організатори: ГО «Асоціація Радіологів України», ГО «Українська міждисциплінарна асоціація неврологів».

 

Спеціалісти з радіології, нейрорадіології та неврологи лікувально-профілактичних закладів, наукових медичних установ МОЗ та АМН України в числі 303 осіб, заслухавши та обговоривши доповіді учасників конференції, констатують, що, в останні роки за рахунок збільшення кількості в медичних закладах України сучасного радіологічного обладнання з новими можливостями, насамперед, в нейрорадіології, виникає необхідність провадження їх в клінічну практику. Використання нових методик, насамперед, потрібних для покращення діагностики та виявлення патологічних змін з боку нервової системи, потребують адекватних скерувань з боку неврологів. В умовах медичної реформи мультидисциплінарний і мультимодальний підхід та співпраця радіологів та неврологів, дозволить меншим часом та меншими коштами визначитися з вірним діагнозом пацієнта. Тобто, неврологи та радіологи мають говорити однією мовою та володіти певними знаннями щодо вибору методу діагностики та відповіді на клінічне питання з метою унеможливлення непотрібних дороговартісних обстежень.

Конференція вирішує: Доручити Виконкому УМАН скласти перелік клінічних питань, які потребують залучення лікарів-радіологів та розгляду на подальших сумісних заходах двох Асоціацій. Продовжити проведення сумісних заходів неврологів та радіологів за окремими нозологічними формами захворювань нервової системи. Провадити на сумісних заходах інтерактивний розбір цікавих клінічних випадків, діагностичних помилок з точки зору радіологічної та неврологічної діагностики. Провести 29 жовтня 2021 р. «Другу спільну науково-практичну конференцію неврологів та радіологів України з міжнародною участю» - «Клініко-радіологічні етюди», в тому числі, із  обговоренням питань щодо діагностики епілепсії.  Дана резолюція підтримана при голосуванні конференцією одностайно.

 

Президент ГО «УМАН»,

д.мед.н., проф. кафедри неврології №1 НМАПО

ім. П.Л.Шупика                                                                                       Слободін Т.М.

 

Президент ГО «АРУ», д.мед.н.                                                                 Ялинська Т.А.

Назад